Finanse Rozwój osobisty Zdrowie psychiczne

W co warto inwestować w tych czasach? Nietypowe sposoby dla każdego!

 

Jakiś czas temu ktoś na instagramie zadał mi pytanie, w co warto inwestować w tych niepewnych czasach – chodziło o jakieś nietypowe sposoby. Moim zdaniem zawsze warto rozwijać się i zdobywać wiedzę, a także dbać o swoje zdrowie. I tak właśnie odpowiedziałam, ale w dzisiejszych czasach staje się to jeszcze bardziej istotne. Kiedy masz zdrowie, otwartą głowę i posiadasz jakieś umiejętności, zawsze znajdziesz jakieś zatrudnienie i zarobisz pieniądze. Nie ma co się oszukiwać, inwestowanie to nie jest taka prosta sprawa. Natomiast chciałabym, żebyś podczas czytania tego wpisu spojrzał nieco inaczej i nie kojarzył inwestowania tylko ze złotem, nieruchomościami czy kryptowalutami. Zobacz, w co jeszcze możesz inwestować swój czas i pieniądze!

W co warto inwestować?

➳ Rozwój osobisty i zdrowie psychiczne

Książki, podcasty, filmiki na YT, praca nad zmianą myślenia, ale i przebywanie z osobami, przy których się rozwijasz. Praca nad emocjami, asertywność, zarządzanie czasem i edukacja finansowa, rozwijanie inteligencji emocjonalnej czyli wartościowy samorozwój.

Tutaj też muszę wspomnieć o psychoterapii. Znakomita inwestycja! Poukładanie sobie wielu rzeczy w głowie, przepracowanie trudnych rzeczy, poznanie siebie, oddzielenie się od rodziców i samodzielne myślenie. Oj z własnego doświadczenia mogę śmiało napisać, że cholernie warto!

Na blogu jest cały wpis o terapii -> Czy psychoterapia pomaga? Czy warto iść na psychoterapię?

➳ Nowe umiejętności

Nauka języka, kurs robienia krótkich filmików, montaż filmów, SEO i pozycjonowanie i wiele, wiele innych. Ja akurat podałam przykłady ze swojej branży – biznes online. Na początku prowadzenia firmy inwestowałam dużo pieniędzy w różne szkolenia. Zdobyłam ogromną wiedzę, a potem uczyłam się w praktyce i zdobywałam doświadczenie. Studiowałam pedagogikę, a więc mogłabym pracować w tym zawodzie. A teraz otworzyłam sobie drzwi i mogę robić o wiele więcej. I wiesz co? Mam swoją działalność i mogę teraz sprzedawać swoją wiedzę, pomysłów mam mnóstwo i w ogóle się nie martwię o pracę. Jeśli będę zmuszona wrócić na etat, znajdę dobrą pracę w marketingu internetowym.

Wcześniej na studiach pracowałam w galeriach handlowych jako sprzedawca i też zdobyłam jakieś doświadczenie. W momencie ogromnego kryzysu, ja już mam kilka rozwiązań. Zachęcam Cię do inwestowania czasu i pieniędzy, zdobywania wiedzy i doświadczenia.

Możesz usiąść i poczytać o tym, gdzie będzie praca w przyszłości, jakie zawody będą pożądane, jakie umiejętności będą potrzebne i gdzie będą dobre zarobki. Sorry, ale mamy takie czasy i trzeba sobie jakoś radzić. Lepiej tak niż siąść i się zamartwiać 🙂

➳ Zdrowie

To zawsze jest i będzie dobra inwestycja. Po pierwsze nie musisz wydawać na lekarzy i leki, masz więcej siły, energii i motywacji do pracy. Ja inwestuję w dobre suplementy, lepsze produkty spożywcze, dietetyka, badania, a także poświęcam swój czas na gotowanie i czytanie o zdrowiu. Jakiś czas temu poszłam do dietetyka klinicznego, który mi bardzo pomógł. Wyrównał niedobory, nauczył nowych nawyków żywieniowych (i nie tylko), a także odkrył, że mam insulinooporność. Zaburzenia gospodarki cukrowo-insulinowej fatalnie wpływają na samopoczucie. Nie masz siły, jesteś senny i wiecznie zmęczony, masz zjazdy cukrowe… no generalnie słabo to wygląda. Z pomocą dietetyka udało się nad tym zapanować. Efekt? Jestem jak młody Bóg.

Bardzo polecam zatrzymać się i zadbać o swoje zdrowie! Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

 

➳ Spłatę kredytów/długów

Wiem, że w dzisiejszych czasach cholernie ciężko jest kupić mieszkanie za gotówkę. Ceny są kosmiczne i zmuszeni jesteśmy brać kredyt hipoteczny. Jednak czasem sytuacja finansowa pozwala nadpłacać kredyt. Dodatkowo naprawdę dobrą inwestycją jest spłata długów i kredytów konsumpcyjnych, kart kredytowych itp. Bank nie pożycza Ci za darmo pieniędzy, płacisz za to spore odsetki. Kiedy spłacisz długi, nie masz tych odsetek. Czasem pozbycie się długów trwa długo i jest to proces, ale warto!

Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, ale i zadbasz o zdrowie psychiczne, ponieważ posiadanie długów jest mocno obciążające.

Okej, na dziś tyle. Uważam, że dbanie o swoje finanse jest mocno związane ze zdrowiem psychicznym, dlatego założyłam nową kategorię na blogu: finanse. Do następnego! 🙂

Zapraszam także na instagram:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @korzystamy_z_natury

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz