Styl życia

Co ciekawego można robić latem w mieście? 10 inspiracji!

Lato to moja ulubiona pora roku! Uwielbiam ten czas, kiedy mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców. Jest ciepło i można spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. W tym czasie można robić dużo fajnych rzeczy! Dziś mam dla Ciebie aż 10 inspiracji. Nawet jeśli wyjeżdżasz na urlop to i tak większość czasu spędzasz w miejscu zamieszkania. Jeśli mieszkasz w mieście to mam dla Ciebie kilka pomysłów. Chcę poprzez ten wpis pokazać Ci, że do szczęścia niewiele potrzeba i można cieszyć się małymi, prostymi rzeczami.

Co możesz robić latem w mieście?

 • Wychodzić na miasto ze znajomymi – oczywiście z takimi ludźmi, przy których czujesz się dobrze i możesz być sobą.
 • Edukować się – świeci słońce, dzień jest dłuższy i mamy więcej energii. Możesz wykorzystać ten czas na czytanie ciekawej książki na balkonie czy w parku, słuchać podcastów jadąc na rowerze lub spacerując.
 • Wymyślać fajne stylizacje – może znajdziesz czas na zakupy w lumpeksie? A może wybierzesz się na zakupy i kupisz piękne sukienki, w których będziesz dobrze czuć się latem? A może zrobisz porządek w szafie i dasz nowe życie starym ubraniom? Jestem minimalistką, ale też chętnie wybiorę się po jakąś ładną sukienkę 🙂

-> Zakupy w lumpeksie – jak to robić z głową i nie tracić pieniędzy?

 • Pić mrożone kawy i pyszne lemoniady – uwielbiam mrożoną kawę! Możesz taką kawę przyrządzić samodzielnie w domu i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Poniżej znajdziesz przepis, a ja jeszcze dodam, że możesz po prostu zaparzyć kawę, dodać lód, napój roślinny/mleko i syrop klonowy.
 •  
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Blog o zdrowym stylu życia 🧘‍♀️🍃🍍 (@korzystamy_z_natury)

 • Poszukać fajnych miejsc w mieście – mieszkam w Lublinie i mam tu kilka pięknych miejsc, np. skansen, Ogród Saski i Botaniczny, zalew. Na pewno masz w swoim mieście takie miejsca, gdzie możesz odpocząć i pobyć wśród natury. Możesz także urządzić ze znajomymi lub rodziną jakiś piknik. Możesz także wybrać się na spacer po jakiejś innej dzielnicy, której jeszcze nie znasz. Ostatnio umówiłam się z koleżanką na kawę, zaparkowałyśmy auto i poszłyśmy na spacer. Znalazłyśmy kawiarnię w przepięknym miejscu!
 • Być aktywnym – aktywność na świetnym powietrzu fantastycznie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Możesz wybrać rower, rolki, bieganie, spacery – to, co sprawia Ci największą przyjemność.
 • Urządzić fajnie taras/balkon – jeśli masz taką możliwość to korzystaj! Możesz pięknie urządzić balkon bez dużego budżetu i spędzać tam wolny czas.
 • Praktykować uważność – w lecie można robić dużo fajnych rzeczy poza domem, a przy tym praktykować uważność. Praktykowanie uważności redukuje stres i uodparnia psychicznie. Sprawdziłam i bardzo polecam! W jaki sposób to robić? Skupiać się po prostu na danej rzeczy, nie rozmyślać o problemach, o przeszłości i przyszłości, tylko być tu i teraz.
 • Gotować i jeść pyszne rzeczy – wykorzystuj sezonowe produkty, jest ich teraz bardzo dużo. Możesz poszukać ciekawych przepisów i spróbować ugotować coś nowego.

 • Robić zakupy na bazarku – w okresie wiosenno-letnim uwielbiam jeździć na targ. Mogę pokręcić się po bazarku, kupić pyszne produkty i później coś zdrowego z tego wyczarować. Dodatkowo na większych bazarkach są niższe ceny i większy wybór.

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz