Zdrowie

Mój sekret na lepszą pracę mózgu, brak senności, dużo energii i ładniejszą skórę

Jeśli jesteś ze mną już jakiś czas to wiesz, że uwielbiam się dzielić poradami, które sama na sobie przetestowałam. Wiesz także, że jestem pod opieką dobrego dietetyka klinicznego i to właśnie dzięki niemu wprowadziłam wiele zmian. Dziś napiszę Ci o kilku zmianach, które robią taką robotę, że szok! Kiedy porzucam te nawyki od razu odczuwam ogromną różnicę!!! Te zmiany serio postawiły mnie na nogi 🙂

4 kroki, które zmieniają jakość życia!

Woda z octem – poranna woda z octem na czczo to moje odkrycie życia! Jeśli dobrze tolerujesz taki napój i nie masz problemów żołądkowych to mega polecam spróbować! Taki napój pięknie wpływa na gospodarkę cukrowo-insulinową i przygotowuje żołądek do trawienia. Ja się o wiele lepiej czuję w ciągu dnia, kiedy piję wodę z octem. Tylko pamiętaj (!) musi to być najlepszej jakości ocet. Ja wybieram octy z marki Olini, aktualnie mam jabłkowo-malinowy. Moi odbiorcy także sobie chwalą. Jakiś czas temu napisałam do tej marki z propozycją współpracy i mam stały rabat na zakupy, wpisz w koszyku ZNATURY10 🙂 Link do octów -> TUTAJ.

Śniadania białkowo-tłuszczowe – lokowanie w pierwszej połowie dnia białka i tłuszczu szczególnie jeśli wykonujesz prace siedzącą. Ah takie śniadanie pięknie wpływa na gospodarkę cukrowo-insulinową, daje uczucie sytości na dłużej.

Więcej tutaj pisałam -> Co jeść rano na śniadanie, żeby mieć więcej energii i nie być sennym?

Regularne spożywanie posiłków – regularne spożywanie posiłków i nie podjadanie między! Uwaga kawa z mlekiem czy cukrem to też posiłek :-))) U mnie tylko woda i nawadnianie się. Wiadomo, że nie zawsze da się zjeść o określonej porze, ale staram się jeść regularnie. Oczywiście odżywcza, zdrowa, nieprzetworzona dieta, z niskim IG. Ograniczam pszenicę i produkty mączne – zamulają mnie 😛 Generalnie trzymanie odstępów między posiłkami (minimum 3.5-4h) to jest złoto!

Sen i aktywność w ciągu dnia – sen od ok. 22 – 22.30 i szukanie w ciągu dnia okazji do ruchu. Nie siedzę przed laptopem kilka godzin bez ruchu! Wykonanie nawet kilku ćwiczeń dużo daje.

Dziele się wprowadzonymi jakiś czas temu nawykami, może akurat skorzystasz i czymś się zainspirujesz 🙂 Efekty są FENOMENALNE! 😍 nie wspominając już o tym, jak te nawyki wpływają super na gospodarkę hormonalną u kobiet.

To co, wprowadzasz jakieś zmiany? 🙂

Zapraszam na mój Instagram! Idealne uzupełnienie bloga! 🙂

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz