Rozwój osobisty

Intuicja – co to jest? Jak z niej korzystać i podejmować dobre decyzje życiowe?

Już Einstein mówił o tym, że intuicja to ogromny dar, z którego warto korzystać. Intuicja to wewnętrzna mądrość, wspaniałe narzędzie. Całe życie miałam problem ze słuchaniem swojej intuicji i dopiero teraz staram się z niej korzystać. Jesteśmy nauczeni słuchać przede wszystkim głosu czy rad innych osób. Nie ufamy sobie i nie potrafimy słuchać swojego wewnętrznego głosu.

Intuicja – co to tak właściwie jest?

Zadajesz sobie pytanie i bez namysłu czy głębszej analizy na nie odpowiadasz. Intuicja to jest ta pierwsza, szybka myśl, która przychodzi Ci do głowy. Nie wiesz, dlaczego tak pomyślałeś i skąd to wiesz. Po prostu tak czujesz. Intuicja od razu trafia w sedno. Intuicja to totalna spontaniczność. To wewnętrzny nienachalny głos, który nie zachowuje się jak natrętne myśli. Intuicja Cię nie zadręcza, nie męczy. To silny wewnętrzny głos, który szybko się pojawia i szybko znika. Intuicja to wolność w myśleniu, która przychodzi do Ciebie zawsze znienacka. Trzeba być naprawdę blisko siebie i nauczyć się ją rozpoznawać, żeby móc z niej korzystać.

A skąd intuicja czerpie swoją wiedzę?

Twój mózg cały czas pracuje. Gromadzi wszelkie informacje, wiedzę, doświadczenia, łączy pewne fakty, analizuje i układa to wszystko w jedną całość. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kiedy przychodzi moment, w którym potrzebujesz w życiu drogowskazu, wkracza właśnie Twoja intuicja. To nie jest magia. Intuicja korzysta z wszystkich przetworzonych przez mózg informacji. Intuicja działa na poziomie podświadomym, ale korzystając z wszelkich Twoich doświadczeń i wiedzy, których sobie nawet nie uświadamiasz. Część naszego umysłu odpowiedzialna za logiczne myślenie nie bardzo potrafi zrozumieć intuicję. Nasze myśli ją zagłuszają. Dlatego tak ciężko ją usłyszeć i rozpoznać. Idealnie jest połączyć swoją intuicję z logiką. Powinniśmy zaufać temu, że intuicja wskazuje nam dobry kierunek, a później sprawić, by analityczny umysł poprowadził nas drogą, którą nam wskazała.

Od jakiegoś czasu staram się korzystać ze swojej intuicji i przyznam szczerze, że udało mi się dzięki niej podjąć kilka dobrych decyzji – w życiu prywatnym i zawodowym. Późno dowiedziałam się o niej, ale taka wiedza jest bezcenna. Postanowiłam podzielić się tymi informacjami z Tobą 🙂

Na zdjęciach słodkości, na które pozwalam sobie czasami dla zdrowia psychicznego 🙂 W ok. 90% moja dieta jest zdrowa i odżywcza, a te 5-10% zostawiam sobie na małe szaleństwa 🙂

Na moim instagramie poruszam dużo takich tematów, zapraszam! Idealne uzupełnienie bloga!

🙂

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz