Finanse

5 błędów finansowych, które warto natychmiast porzucić

Od jakiegoś czasu poruszam na instagramie i blogu temat finansów. Postanowiłam nawet napisać e-booka na ten temat, ponieważ jest to bardzo ważny obszar w naszym życiu. Sytuacja finansowa ma wpływ nie tylko na jakość naszego życia, ale i na zdrowie. Dziś podzielę się kilkoma błędami, które popełniałam w swoim życiu kiedyś. Cieszę się, że to już za mną. Jednak wiele osób popełnia podobne błędy i warto pozbywać się niekorzystnych nawyków finansowych. Zapraszam do lektury.

Jakie błędy finansowe kiedyś popełniałam?

-> Korzystanie z limitów i życie ponad stan – teraz tylko wydaję swoje własne zarobione pieniądze i nie wydaję pieniędzy z przyszłości! Warto zrezygnować z wszelkich limitów i kart kredytowych, a także spłacić kredyty, szczególnie konsumpcyjne. Mądre zarządzanie swoimi finansami i nieudawanie, że na coś mnie stać to jest dopiero dojrzałe i odpowiedzialne podejście.

-> Nie budowanie poduszki bezpieczeństwa – i to się wiąże z punktem pierwszym. Mając zbudowaną poduszkę śpisz spokojniej, masz więcej możliwości w życiu, masz zabezpieczenie w razie nagłej potrzeby. Posiadanie oszczędności jest po prostu nieocenione!

-> Pozbywanie się kasy, wydawanie wszystkich pieniędzy – równowaga między oszczędzaniem, a wydawaniem jest bardzo ważna. Dodatkowo, kiedy zachowujesz tę równowagę nie blokujesz przypływu pieniędzy do siebie (pisałam o tym w moim e-booku).

-> Płatność tylko kartą – są badania, które mówią o tym, że wydajemy więcej płacąc kartą, a płacenie gotówką jest bardziej bolesną metodą płatności. Dodatkowo płacąc gotówką mamy wiekszą kontrolę nad pieniędzmi i wydatkami.

-> Nieprzemyślane zakupy – czyli kupowanie niepotrzebnych rzeczy, pod wpływem emocji.

A jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy, zwiekszyć zdolność zarabiania pieniędzy, odkryć blokady, które utrudniają Ci zarabianie większych pieniędzy (także te rodowe i wyniesione z dzieciństwa) to zerknij na nowego ebooka 🙂 [marka własna]

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz