Styl życia

Trudne wydarzenia z 2021 roku, które wpłynęły pozytywnie na moje życie

Nie chciałam robić podsumowania poprzedniego roku na swoim blogu czy instagramie. Chciałam stworzyć taki wpis, który będzie inspirujący i który będzie wpisywał się w kategorię zdrowia psychicznego. Każdy z nas popełnia błędy i ma lepszy lub gorszy czas w życiu. Jednak po każdej burzy wychodzi słońce 🙂 Kiedy chodziłam na psychoterapię to pamiętam, jak moja terapeutka mówiła: TO MINIE. A więc teraz, kiedy mam trudniejszy czas przypominam sobie te słowa i wiem, że to wszystko kiedyś minie. Zauważyłam też, że kiedy borykam się z jakimś problemem, to ciężko jest mi wtedy myśleć, że wszystko się dzieje po coś. Raczej skupiam się na rozwiązaniu tego problemu, a potem okazuje się, że właśnie wychodzą z tego dobre rzeczy 🙂

[Wydarzenia z 2021 roku, które coś wniosły do mojego życia]

Zamknięcie sklepu internetowego – jakiś czas temu otworzyłam swój sklep internetowy z naturalnymi kosmetykami. Sklep się fajnie rozwijał, przeprowadziłam się do nowego biura i nikt się nie spodziewał, że podejmę taką decyzję. Nie chciałabym wchodzić w szczegóły, ale na początku 2021 roku zdecydowałam się go zamknąć. Sklep otworzyłam w 2019 roku i wtedy czułam, że jest to dobra decyzja i chcę to zrobić. Podczas prowadzenia sklepu zdobyłam cenne doświadczenie, którego nikt mi nie zabierze! Miałam dużo pracy, nie było łatwo, ale jestem bardzo wdzięczna za ten etap mojego życia. Bez niego nie poszłabym dalej. Przez ten czas, kiedy prowadziłam sklep dużo się zmieniło w moim życiu i w mojej głowie (m.in. dzięki psychoterapii). Jeśli chodzi o moją firmę to także byłam już na innym etapie.

Nauczyłam się słuchać siebie i zdecydowałam, że chcę zamknąć sklep. Zaczęłam wydawać własne e-produkty, umacniać markę osobistą i nie chciałam już sprzedawać produktów innych marek. Jeśli nie byłabym blogerką to zapewne prowadziłabym dalej swój sklep, ponieważ rynek e-commerce rozwija się niesamowicie! Teraz myślę nie tylko o e-bookach, ale i własnych produktach fizycznych. Zobaczymy co z tego wyjdzie za jakiś czas 🙂

Jednak zamknięcie sklepu to było trudne wydarzenie dla mnie! Włożyłam tyle serca i energii w ten biznes, a później poczułam, że to jednak nie jest moja droga. A może inaczej… ja pozwoliłam sobie to poczuć i zdobyłam się na odwagę, żeby to zrobić. I chociaż to była szalona decyzja zamykać dobrze prosperujący biznes to teraz po prawie roku widzę, że podjęłam bardzo dobrą decyzję! Było to totalnie w zgodzie ze mną… poszłam w dobrym kierunku.

Czasem warto coś puścić w swoim życiu, zrezygnować lub zmienić … co z tego, że sklep się świetnie rozwijał, jak prowadzenie tego biznesu męczyłoby mnie?

Nie bój się próbować różnych rzeczy w życiu. Zdobędziesz doświadczenie, a także dowiesz się czy sprawia Ci to radość i czy chcesz to robić.

Bezsenność – jakiś czas temu pisałam na blogu o tym, jak zadbanie o rytm dobowy wpłynęło fantastycznie na moje zdrowie psychiczne i fizyczne! Dobry, regenerujący sen to jest coś wspaniałego! Jednak sprawy związane z zamknięciem sklepu, trudna decyzja, inne obowiązki zawodowe, psychoterapia sprawiły, że zaczęłam cierpieć na bezsenność. Za dużo wzięłam na siebie, ale ta sytuacja tak bardzo mnie przestraszyła, że naprawdę wtedy zdałam sobie sprawę z tego, że muszę zatrzymać się! To było coś okropnego… chodziłam bardzo zmęczona, a nie mogłam zasnąć. Teraz wiem, że było to silne zmęczenie psychiczne.

Teraz już ze spokojem podchodzę do swojej pracy i wszelkich zmian w życiu. Nie biorę za dużo na siebie, nauczyłam się odpuszczać i odpoczywać, a projekty zawodowe przekładać, jeśli nie dam rady ich zrealizować. Daje sobie czas na wszystko i nie traktuje swojego ciała jak maszyny. No ta bezsenność nieźle mi dała w kość, ale teraz widzę, że było mi to bardzo potrzebne.

👉 jeśli coś Ci dolega to warto zadać sobie pytanie: CO MNIE DOPROWADZIŁO DO DANEJ CHOROBY? Jakiś czas temu usłyszałam gdzieś takie piękne zdanie: ‘choroba jest zaproszeniem do zmiany’ 🙏
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz