Zdrowa głowa

Jeden skuteczny, prosty i darmowy sposób na bycie szczęśliwym i zadowolonym człowiekiem

Jakiś czas temu natknęłam się na ten temat podczas czytania książek związanych ze zdrowiem psychicznym. Byłam jeszcze wtedy ogromną pesymistką i nie od razu udało mi się wprowadzić to w życie. Natomiast po czasie coraz lepiej mi szło i zaczęłam zauważać jakie to przynosi efekty. PRAKTYKOWANIE WDZIĘCZNOŚCI to wspaniały, darmowy i prosty sposób na bycie szczęśliwym i zadowolonym człowiekiem 🙂

Wdzięczność za wszystko co masz…

Od jakiegoś czasu staram się praktykować wdzięczność. Oczywiście, są gorsze dni i czasem ciężko mi to idzie. Jednak staram się to robić, bo widzę fantastyczne efekty 😉 Zrozumiałam, że tak naprawdę to ode mnie zależy jak będę postrzegać swoje życie. Wiem, może mało odkrywcze, ale przychodzi taki moment, kiedy oprócz wiedzy zaczynasz to rozumieć i wprowadzać w życie. Możesz codziennie skupiać się na tym czego nie masz, ale czy będziesz szczęśliwy kiedy to osiągniesz? Skoro teraz nie potrafisz docenić, tego co masz?

Kiedy usiądziesz i na spokojnie zastanowisz się, za co możesz być wdzięczny gwarantuje Ci, że wyszłaby z tego długa lista! I nie chodzi mi tutaj o jakieś ‘wielkie rzeczy’. To zwykła codzienność… Możesz być wdzięczny za pracę, za zdrowie, za bliskich, za pyszną herbatę i rozmowę z drugą osobą, za piękną pogodę, za czas dla siebie … naprawdę tych rzeczy jest sporo!

Praktykowanie wdzięczności – zalety

  • jesteś bardziej zadowolony z życia,
  • wdzięczność fantastycznie wpływa na zdrowie psychiczne, poprawia nastrój,
  • stajesz się optymistą, przestawiasz swój mózg na pozytywne myślenie oraz dostrzeganie piękna i dobra,
  • mniej narzekasz i mniej się zamartwiasz,
  • lepiej radzisz sobie z problemami, masz więcej pozytywnej energii.

Jeśli masz problem z praktykowaniem wdzięczności możesz prowadzić dziennik i zapisywać sobie codziennie kilka rzeczy, za które jesteś wdzięczny.

P.S. Jakiś czas temu narzekałam, że jestem zmęczona i nie mam siły dalej iść. Za chwile spotkałam na swojej drodze rodzinę. To byli rodzice/opiekunowie niepełnosprawnego chłopaka na wózku inwalidzkim.

Są osoby, które oddałyby wszystko, żeby mieć to, co Ty. Dla nas jest to oczywiste, że coś mamy. Natomiast ta sytuacja dała mi do myślenia, że nie do końca tak jest …

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz