Finanse

Na co warto wydawać pieniądze? Na jakie rzeczy nie warto żałować pieniędzy?

Na wstępie powiem, że jest to mój subiektywny przegląd. Mam nadzieję, że choć trochę zainspirujesz się tym wpisem. Widzę, że świetnie się to sprawdza u mnie, a poczynione inwestycje procentują później nawet przez wiele lat. Na co warto wydawać pieniądze?

Na jakie rzeczy nie żałuję pieniędzy?

Zdrowie psychiczne, psychoterapia – pójście na terapię to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Polecam bardzo! -> Czy psychoterapia pomaga? Czy warto iść na psychoterapię? Jak znaleźć dobrego terapeutę?

Zdrowie – nie żałuję pieniędzy na dobrych specjalistów, którzy naprawdę potrafią pomóc. Taką inwestycją w moim życiu było pójście do dietetyka klinicznego. Do tej pory chodzę na konsultacje i za każdym razem widzę, że są to świetnie zainwestowane pieniądze.

-> Wizyta u dietetyka klinicznego. Czy warto? Ile kosztuje?

Książki – kocham książki! Niesamowicie rozwijają! Nigdy nie żałuje na nie pieniędzy, a jeśli już jakieś pozycje nie są mi potrzebne to oddaję dalej znajomym czy rodzinie.

Wiedza/kursy/szkolenia/nauka języków – na początku prowadzenia swojej działalności gospodarczej inwestowałam sporo pieniędzy w edukację biznesową i finansową. Każda inwestycja w wiedzę prędzej czy później się zwróci! Teraz mam zamiar mocno zainwestować w naukę języka angielskiego i hiszpańskiego.

Suplementy i lepsza żywność:

-> zamiast mąki pszennej kupuję orkiszową eko z Podlasia, kokosową, migdałową, ryżową, kukurydzianą czy owsianą bezglutenową (tu moje przykładowe zakupy)

-> zamiast mleka krowiego kupuję roślinne

-> zamiast makaronu z pszenicy kupuję makaron ryżowy czy roślinny

-> zamiast jogurtu naturalnego kupuję naturalny kokosowy itd.

Te produkty są nieco droższe, ale wiem, że jest to dobra inwestycja w moje zdrowie. Widzę to po samopoczuciu i wynikach badań.

Dobrej jakości ubrania i inne rzeczy – kiedyś kupowałam dużo rzeczy słabej jakości i przez to musiałam często wymieniać buty, torebki czy ubrania, a nawet sprzęt. Od jakiegoś czasu inwestuje w droższe rzeczy i widzę, że w butach chodzę kilka lat, sprzęt służy mi dłużej, ubrania noszę, piorę i nic się z nimi nie dzieje. A więc wole mieć teraz mniej rzeczy, które posłużą mi dłużej.

Jak być szczęśliwym człowiekiem, mieć lepsze życie i dbać o zdrowie psychiczne? Dużo o tym piszę na insta! Zapraszam! 

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz