Rozwój osobisty Styl życia

Moje top 3 skuteczne sposoby na lepsze życie 🙏

Dziś mam dla Ciebie trzy sprawdzone, skuteczne i darmowe sposoby, dzięki którym poprawisz jakość swojego życia. Pamiętaj jednak, że ja tych wszystkich rzeczy związanych ze zdrowiem psychicznym nie wprowadzałam w jeden dzień. Na to potrzeba czasu! Każdego dnia warto stawiać małe kroki i próbować kolejny raz jeśli coś nie wychodzi.

3 sprawdzone sposoby na lepsze życie 👌

Bycie tu i teraz – właśnie czytam ponownie książkę „Jak przestać się martwić i zacząć żyć” – świetna pozycja, bardzo polecam! Autor podaje dużo sprawdzonych sposobów, dzięki którym można zapanować nad przesadnym zamartwianiem się. Jednym z nich jest właśnie bycie tu i teraz oraz praktykowanie uważności. Twój mózg nie jest w stanie zamartwiać się i jednocześnie myśleć o tym, co jest tu i teraz. Kiedy skupiasz się na robieniu danej rzeczy, to nie możesz w jednej chwili myśleć o tym, co będzie w przyszłości. No chyba, że wykonujesz daną czynność automatycznie, masz wrobiony nawyk i możesz w tym czasie rozmyślać.

Dla mnie dodatkowo skupienie się na dniu dzisiejszym jest świetną metodą na zmartwienia! Staram się codziennie wykonywać zaplanowane działania na dzień dzisiejszy. Jestem osobą wysoko wrażliwą i mój mózg potrzebuje ciągle analizować i rozmyślać. Nie zmienię przeszłości, nie przewidzę przyszłości i to, co mogę najlepiej zrobić to zająć się dzisiejszymi obowiązkami i problemami. Nawet jeśli mam trudniejszy dzień to on i tak się skończy, a jutro będzie nowy.

O uważności pisałam w tekście o skutecznych sposobach na stres. Jest to także dobra metoda na atak paniki czy lęk.

Jak można praktykować uważność w życiu codziennym? Czytanie książki, prace w ogródku, spacer i podziwianie przyrody, ćwiczenia, a nawet możesz to robić podczas picia kawy, mycia zębów czy gotowania lub sprzątania. Staraj się wtedy skupiać na tej jednej rzeczy, a kiedy Twoje myśli uciekają łap je i ponownie wracaj do uważności.

Fajnym sposobem jest także znalezienie jakiegoś spokojnego miejsca i poświęcenie sobie dosłownie kilku minut dziennie. Spróbuj przez te kilka minut usiąść wygodnie i po prostu skupić na swoim oddechu. Możesz położyć rękę na brzuchu i mówić sobie w myślach ‘wdech’, a po chwili ‘wydech’, a w tym czasie powoli, spokojnie oddychać. Jest to trudne, bo po chwili Twój mózg zacznie myśleć: co dziś na obiad, w pracy sajgon, muszę jeszcze zrobić zakupy… jeśli tak się stanie ponownie skoncentruj się na oddechu. I tak za każdym razem 🙂

Kiedy odczuwasz stres myślisz o przeszłości lub przeszłości. Podczas uważności jesteś w teraźniejszości – TU I TERAZ!!!

Minimalizm – jakiś czas temu zrozumiałam, że niewiele potrzeba do szczęścia. Przestałam kupować ubrania, w których potem nie chodzę, różne rzeczy do domu, które tylko stały i zbierał się na nich kurz… Zrobiłam porządek w domu, wyrzuciłam lub oddałam dużo rzeczy i czuję się z tym rewelacyjnie. Kupujemy rzeczy, które nie są nam potrzebne, zawalamy mieszkania pierdołami, a na koniec i tak się okazuje, że w sumie to nie sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi lub mamy lepsze życie.

Jestem kobietą, a uwierz mi, że w mojej szafie panuje minimalizm. Staram się kupować ubrania, które będą pasowały do wielu stylizacji. I dobrze mi z tym! Nowy, lepszy sprzęt kupuję tylko i wyłącznie dlatego, że mam taką pracę. Potrzebuję robić dobre zdjęcia i mieć sprawny laptop. Czasem także inwestuję w lepsze rzeczy, żeby służyły mi dłużej, np. w ubrania szyte w Polsce z dobrych materiałów.

Teraz stawiam na relacje, na nowe ciekawe doświadczenia, na dobre książki, a pakując się gdzieś biorę małą walizkę 🙂

Aaaa no i jeszcze nie żałuję pieniędzy na lepszą żywność i dobre suplementy.

Robienie tego, co sprawia radość – i w życiu zawodowym, i prywatnym. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie na wszystko mamy wpływ. Jednak uważam, że warto znaleźć pracę, którą będziemy lubić i w której będziemy czuć się dobrze. W pracy spędzamy naprawdę sporo czasu i ma ona ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Po skończeniu studiów wiedziałam już, że nie dam rady pracować w miejscu, w którym będę się męczyć. Kurczę, 8 godzin dziennie to dla mnie dużo!

Dodatkowo robienie czegoś, co sprawia Ci radość poza pracą zawodową jest super! Gotowanie, czytanie ciekawych książek, ulubiona aktywność fizyczna, spotkanie z wartościową osobą, może nauka czegoś nowego… 🙂 Decyzja należy do Ciebie, ale ze swojego doświadczenia wiem, że takie rzeczy dają ogromną radochę w życiu! ღ

Nie ma komentarzy

Napisz komentarz