Zdrowy styl życia

Artykuły higieniczne wytwarzane z bambusa – czy warto kupować?

Zapewne słyszeliście kiedyś o takiej roślinie jak bambus. Znalazł on szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Wiecie, że z tej rośliny produkowane są np. ubrania i artykuły higieniczne? To tylko jedna mała część tego, w jaki sposób wykorzystywany jest bambus. Dlaczego warto kupować produkty wytwarzane z bambusa oraz jakie właściwości zdrowotne posiada bambus? Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam do lektury.

UPRAWA BAMBUSA

Bambus nie wymaga stosowania pestycydów, ponieważ rzadko atakowany jest przez szkodniki. Przy produkcji włókna bambusowego nie stosuje się chemicznych dodatków jak w przypadku np. bawełny. On po prostu nie wymaga specjalnego nawożenia. Bambus jest całkowicie biodegradowalny i jest rośliną ekologiczną – wyrasta w ciągu zaledwie roku. W ciągu jednego sezonu wegetacyjnego osiąga maksymalną grubość i wysokość. Co ciekawe, bambusy potrafią rosnąć nawet 1 metr na dobę. Bambus rośnie 30 razy szybciej niż zwykłe drzewa i wytwarza 30% więcej tlenu.

WŁAŚCIWOŚCI BAMBUSA

Bambus jest hipoalergiczny. Sprawdzi się doskonale u osób, które mają atopową, delikatną lub chorą skórę. Bambus nie podrażnia i co ciekawe, nawet poprawia stan skóry. Artykuły higieniczne wytwarzane z bambusa nie podrażniają skóry, ponieważ emitują mniej pyłu. Są wręcz stworzone dla skór wrażliwych i alergicznych. Dodatkowo bambus działa nawilżająco i antybakteryjnie.

Tak naprawdę bambus posiada wiele właściwości zdrowotnych. Nie sposób ich wszystkich wymienić w jednym wpisie.

PRODUKTY WYTWARZANE Z BAMBUSA

Na początku wpisu wspominałam Wam o tym, że bambus jest wykorzystywany m.in. do produkcji ubrań lub artykułów higienicznych. Niedawno pierwszy raz w moje ręce trafiło kilka produktów higienicznych wyprodukowanych z bambusa. Są to produkty wolne od nawozów, pestycydów i substancji zapachowych. Od razu zwróciłam uwagę na to, że produkty wyrabiane z bambusa są lekkie, delikatne i gładkie.


Produkty, które mam okazję testować są bestsellerem na rynku Europejskim i w Wielkiej Brytanii. Marka Cheeky Panda dba o środowisko i bez wątpienia stworzyła ciekawy produkt, który zaciekawi osoby dbające o środowisko i wybierające zdrowy styl życia. Jeśli macie ochotę zapoznać się ze wszystkimi produktami higienicznymi odsyłam na stronę -> Cheeky Panda

Ja testuję chusteczki higieniczne kieszonkowe i pudełkowe, ręczniki kuchenne oraz papier toaletowy. Dla mojej atopowej skóry to doskonałe rozwiązanie, ponieważ produkty są bardzo delikatne i wykonane w 100% z bambusa – bez żadnych dodatków.

Właściwości bambusa jak i jego uprawa to naprawdę ciekawy temat. Bez wątpienia kolejna roślina, która posiada niesamowite właściwości zdrowotne.

P.S. Jeszcze taka ciekawostka. Produkty Cheeky Panda posiadają znacznie niższy poziom emisji dwutlenku węgla w porównaniu z artykułami innych firm:

 • o 31% niższy niż papiery toaletowe i
 • aż o 65,5% niż artykuły produkowane na szeroką skalę.

Partnerem wpisu jest Cheeky Panda.

2 komentarze

 • Reply
  Ania
  3 sierpnia 2018 at 08:39

  Kurcze nie wiedzialam, ze to jest wszystko takie dobre dla alergików :O musze koniecznie poszukac. dzieki za ten wpis, oby wiecej takich dobrych info o kosmetykach i produktach 😀

 • Reply
  Henryyk
  8 sierpnia 2018 at 09:46

  OSIEM LAT TEMU .Pierwszy produkt jaki wyprubowałem z Bambusa to skarpety . Miłe w dotyku , stopa się nie poci i bez brzytkiego zapachu .Jedyna wada , to szybko się przecieraja

 • Napisz komentarz