Zdrowie psychiczne

4 rzeczy, które każdego dnia niszczą Cię bardziej niż niezdrowa żywność – cz. 3

A już myślałam, że nie będzie trzeciej części kultowego wpisu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jednak wpływ zdrowia psychicznego na zdrowie fizyczne nadal mnie niesamowicie zaskakuje. Zobacz, co tym razem znajdzie się na tej liście i zdecydowanie polecam nadrobić dwie poprzednie części, na dole podlinkuję.

Chore ambicje – wieczny pęd za lepszym życiem, za dobrami materialnymi. Brak docenienia tego, co masz. Wieczne narzekanie, że jesteś niewystarczający, że życie masz beznadziejne i porównywanie się z innymi. A to właśnie cieszenie się ze zwykłego i prostego życia, a także praktyka wdzięczności sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi.

Przejmowanie się tym, co inni powiedzą czy pomyślą – strach przed życiem według własnych zasad, strach przez wyrażeniem swojej opinii, robienie wielu rzeczy wbrew sobie, bo co inni powiedzą czy pomyślą. To jest straszne!!! Twoje ciało czuje, kiedy Ty coś robisz na siłę! Przez wiele lat miałam silne objawy psychosomatyczne tylko i wyłącznie dlatego, że musiałam wchodzić w jakieś schematy i bałam się wyrażać siebie, być sobą.

Brak akceptacji rzeczy, na które nie masz wpływu – ja wiem, że jest to bardzo, bardzo trudne. Naprawdę bardzo długo pracowałam nad tym, żeby odpuścić pewne rzeczy. I dopiero, kiedy zaczęłam to robić zauważyłam, jak ta walka fatalnie wpływała na moje zdrowie, jak mnie wyniszczała od środka. Dodatkowo kiedy potrafimy odpuścić, dzieją się cuda i pewne rzeczy same zaczynają się układać. Jestem za tym, żeby nie tkwić w miejscu, w którym jest nam niewygodnie, zmieniać to. Natomiast czasami potrzeba na to więcej czasu, a czasami w danym momencie, pomimo ogromnych wysiłków, nie mamy szansy tego zmienić.

Brak pracy z emocjami – emocje mają przeogromny wpływ na nasze zdrowie i dosadnie pokazuje to psychobiologia. Istnieją zależności między chorobami, a emocjami przeżywanymi przez nas, przez naszych rodziców i przodków. Jeśli interesuje Cię ten temat to poczytaj o tym więcej, kup książki. Możesz także wejść na stronę totalna-biologia.pl. Tam masz sporo przykładów chorób i emocji, które za nimi stoją.

Zapraszam na Instagram, bardzo dużo piszę tam o zdrowiu psychicznym.

🙂

1 komentarz

  • Reply
    Oh.
    28 lutego 2024 at 12:53

    Osobiście tkwię w miejscu, w którym jest mi niewygodnie. Mieszkam z osobą która mnie nie rozumie, na początku myślałam, że mamy wspólną pasję podróżowania, jednak zbyt wolno ukazała się prawda. Mamy ośmiomiesięcznego syna. I co dalej? Staram się jakoś pogodzić z utratą marzeń, pracy w której czułam się sobą, ale jest ciężko, bardzo ciężko psychicznie. Tym bardziej, że mieszkam w mieście gdzie nikogo nie znam.

  • Napisz komentarz