Styl życia

20 ciekawostek o mnie i moim życiu ツ

Na blogu i social mediach staram się dzielić swoją wiedzą, motywować, a także zachęcać do dbania o swoje zdrowie i pokazywać, że można małymi krokami zmieniać swoje życie na lepsze. Chcę, żeby moje treści były dla czytelników interesujące i przydatne. Skupiam się na tworzeniu właśnie takich wpisów i nie dzielę się zbytnio moim życiem prywatnym. Jednak sama lubię wiedzieć trochę więcej o twórcach, których obserwuję. Dlatego postanowiłam stworzyć taki wpis na blogu. Zapraszam! 🙂

20 ciekawych (chyba :D) faktów o mnie

 1. Jestem uzależniona od czytania, uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i zdobywać wiedzę. Mam pracę, która mi to umożliwia i jestem szczęśliwa z tego powodu. Obszary moich zainteresowań: psychologia, rozwój osobisty, psychobiologia i oczywiście zdrowe żywienie, a także biznes i finanse. Nie oglądam telewizji, raczej nie czytam wiadomości na popularnych portalach. A jeśli już chcę zdobyć jakieś informacje czy wyrobić sobie opinię to korzystam z wielu źródeł i samodzielnie myślę, a także wyciągam wnioski.
 2. Kupowanie nowych książek cieszy mnie bardziej niż nowe ubrania. Kupuję nowe książki, choć mam w domu jeszcze tyle nieprzeczytanych…
 3. Mój typ osobowości to 'pośrednik’. Ten typ osobowości posiada tylko kilka procent społeczeństwa i czasem naprawdę czuję się jak z innej planety 😀 Natomiast ten typ osobowości idealnie nadaje się do pracy twórczej! 🙂 Dla pośredników ważne jest poczucie sensu tego co robią, ważne jest zrozumienie siebie i znalezienie własnego miejsca w świecie. Jeśli jeszcze nie robiłeś testu na osobowość to bardzo polecam! Pomaga zrozumieć bardziej siebie -> Tu zrobisz darmowy test – https://www.16personalities.com/pl
 4. Jestem bardzo kreatywna, twórcza i mam głowę pełną pomysłów. Jednak wcześniej nie mogłam tego odkryć i wykorzystać, ponieważ blokowało mnie niskie poczucie własnej wartości i brak wiary w siebie.
 5. Uwielbiam prowadzić rozmowy z osobami, które są inteligentne, posiadają jakąś wiedzę, są ciekawe świata, mają otwarte głowy, od których bije pozytywna energia, a także można z nimi porozmawiać na wiele ciekawych tematów.
 6. Bardzo, ale to bardzo nie lubię osób, które nie szanują drugiego człowieka i źle go traktują ze względu na gorsze zarobki, niższe wykształcenie itd. Tu bardzo pasuje przysłowie „im kto mniej wart, tym wyżej głowę nosi”.
 7. Nie uważam, że pieniądze zmieniają człowieka. Myślę, że jeśli ktoś się zmienia pod wpływem większych pieniędzy, to pokazuje jaki naprawdę był i jest.
 8. Bardzo długo utrzymywałam kontakt z toksycznymi osobami. Ja to byłam taka dobra, naiwna Gosia, która zawsze pomoże, wysłucha i każdemu życzy dobrze. Niestety, wiele osób tego nie doceniło. A jak się później okazało, nie wszyscy mają dobre intencje. Jestem idealistką i przez długi czas miałam właśnie takie bezkrytyczne podejście do świata i ludzi.
 9. Uwielbiam wolność i niezależność. Kocham chodzić swoimi drogami.
 10. Nie lubię gotować. Jeśli będę miała w przyszłości więcej pieniędzy to przysięgam, że zacznę zlecać to komuś 😀
 11. Czasem mam naprawdę durne i nieprzemyślane żarty. Mina osób, które to usłyszały jest wymowna i bezcenna. Natomiast ja nic złego nie miałam na myśli, czasem szybciej mówię niż pomyślę.
 12. Jestem Wysoko Wrażliwą Osobą i przez długi czas ciężko mi było się z tym pogodzić. Jednak dzięki temu odkryciu mogłam bardziej poznać i zrozumieć siebie.
 13. Najlepsze pomysły na posty wpadają mi do głowy w łazience, toalecie i podczas mycia naczyń. Ostatnio wpadł mi do głowy genialny pomysł na e-booka, który będzie bardzo potrzebny w tych czasach. To było podczas mycia rąk, w łazience 🙂
 14. Nie lubię, kiedy ktoś ocenia i osądza innych. Zamiast tego chciałabym, żeby więcej osób spróbowało zrozumieć drugą osobę. Dodatkowo nie cierpię w ludziach zawiści, zazdrości, przemocy emocjonalnej za pomocą ironii i sarkazmu. Niby są tacy mili, uprzejmi, ale pod tym płaszczykiem potrafią nieźle poniżyć i dowalić.
 15. Ogromnym ciosem było dla mnie, kiedy dowiedziałam się na psychoterapii, że moje poglądy tak naprawdę wcale nie są moje. To efekt wychowania i środowiska w jakim dorastałam. Teraz staram się od tego odcinać i samodzielnie kształtować swoje poglądy.
 16. Od jakiegoś czasu wprowadzam minimalizm i jest mi z tym tak dobrze! Ja naprawdę nie potrzebuję wielu rzeczy, żeby być szczęśliwym człowiekiem. Wolę wydać pieniądze na dobre jedzonko na mieście i spotkanie z kimś, pogadać i fajnie spędzić czas.
 17. Kiedyś byłam człowiekiem, który kompletnie nie umiał zarządzać swoim budżetem. Prowadzenie firmy, popełnienie wielu błędów finansowych, stracenie pieniędzy – dzięki temu zaczęłam rozwijać swoją inteligencję finansową poprzez edukację finansową i cieszę się z tego niezmiernie. Dlatego zawsze powtarzam, że nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Popełnione błędy to najlepsze lekcje!
 18. Na pewnym etapie swojego życia totalnie przestałam przejmować się tym, co inni pomyślą czy powiedzą. Żyję sobie w zgodzie ze sobą, mam swoje nawyki, rytm dnia i jest mi z tym tak dobrze, że w życiu nie chciałabym już powracać do przeszłości 🙂
 19. Bardzo doceniam to, że mam tak wspaniałe osoby wokół siebie. Tak sobie myślę, że pewne osoby pojawiły się w moim życiu w odpowiednim momencie. Natomiast nie żałuję, że niektóre relacje nieprzetrwały. Już w tym momencie mojego życia, ciężko byłoby mi się z tymi osobami dogadać. Jednak widzę, że to miejsce zostaje zapełnione innymi fantastycznymi osobami!
 20. Kupuję coraz więcej pięknych notesów czy zeszytów. Zapisuję w nich dużo rzeczy i każdy służy do czegoś innego: jeden do planowania posiłków, drugi do monitorowania nawyków, trzeci do prowadzenia budżetu domowego i firmowego, w czwartym robię notatki ze szkoleń biznesowych itd. I choć wcześniej tego nie robiłam to teraz widzę, że jest to świetny i przyjemny sposób na organizację.

🙂 Plecak ze zdjęcia profilowego -> Czy warto kupić plecak za 500 zł? Moja recenzja po roku użytkowania

4 komentarze

 • Reply
  Natalia
  1 maja 2022 at 15:12

  Szalenie interesujący ten test 😌 Właśnie wykonałam i… pośrednik 😊😉

  • Reply
   Gosia - Korzystamy z natury
   1 maja 2022 at 22:37

   Oooo to piona! 🙂 Tak jak ja 😀

 • Reply
  Małgorzata
  20 czerwca 2022 at 18:20

  „Nie lubię gotować. Jeśli będę miała w przyszłości więcej pieniędzy to przysięgam, że zacznę zlecać to komuś ” Łączy Nas coś więcej niż imię 🙂 Pozdrawiam i dziękuję za link do testu… wynik zadziwiająco „adekwatny” 🙂

  • Reply
   Gosia - Korzystamy z natury
   22 czerwca 2022 at 13:02

   :)))

  Napisz komentarz