O mnie

Hej! Jeśli kliknąłeś w zakładkę ‚o mnie’ to znaczy, że zaciekawiło Cię kto jest autorem tego bloga. A więc witam Cię serdecznie na moim blogu. Mam na imię Gosia, mieszkam w Lublinie i z wykształcenia jestem pedagogiem.

Jak to się stało, że założyłam bloga o zdrowiu?

W czerwcu 2016 roku postanowiłam założyć bloga, który będzie poświęcony zdrowiu. Skąd taki pomysł? We wrześniu 2015 roku dopadła mnie straszna alergia. Po kilku tygodniach moja skóra dłoni, buzi i wokół ust wyglądała dosłownie jak … trąd. Jak się później okazało było to silne AZS. Uwierzcie mi, że było bardzo źle. Nie mogłam pracować, wykonywać podstawowych obowiązków, mycie sprawiało mi ogromny ból, a ubranie się było niezłym wyzwaniem. Szukałam pomocy u wielu lekarzy. Po każdej kolejnej wizycie załamywałam się coraz bardziej tracąc nadzieje na wyleczenie. Pomagały mi tylko i wyłącznie silne leki sterydowe podawane w zastrzykach. Nie muszę chyba mówić jak straszne skutki uboczne powodują te leki? Zaczęłam więc czytać w internecie na temat AZS i trafiłam na stronę kobiety, która od 20 lat walczyła z tą chorobą biorąc silne leki, przez które tak naprawdę straciła swoje zdrowie. Kobieta ta opisała jak za pomocą naturalnych sposobów i diety wyleczyła się na tyle, że spokojnie mogła odstawić leki. Ciężko mi było w to uwierzyć jednak pomyślałam sobie, że w sumie nie mam nic do stracenia. Jest tak źle, że muszę spróbować! Postanowiłam odstawić wszystkie leki i rozpocząć naturalne leczenie za pomocą diety. Pierwsze efekty widoczne były już po 2 tygodniach! Po około 2-3 miesiącach znów mogłam cieszyć się piękną i idealną skórą. Uwierzcie mi, że do tej pory znajomi i rodzina nie mogą uwierzyć, że tak silny stan zapalny wyleczyłam tylko… dietą. Od tamtego momentu stałam się ogromną zwolenniczką naturalnych metod leczenia. Sama na swojej skórze (dosłownie! :)) mogłam sprawdzić czy to rzeczywiście działa! 🙂 Pomyślałam więc, że fajnie byłoby stworzyć takie miejsce, w którym mogłabym dzielić się swoją wiedzą z innymi i zachęcać do wyboru zdrowego stylu życia.

Ta choroba uświadomiła mi, że nasze zdrowie jest zależne w głównej mierze od stylu życia jaki wybieramy. Zrozumiałam, że naprawdę jestem tym, co jem 🙂

Staram się, żeby każdy wpis na blogu był wartościowy, interesujący i przydatny. Na blogu polecam tylko i wyłącznie produkty, z których sama korzystam lub chętnie korzystałabym. Składy różnych produktów jak i kosmetyków bardzo dokładnie analizuję 🙂 Zdrowy styl życia jest moją ogromną pasją. Staje się rozwijam i uwielbiam zdobywać nową wiedzę w tym zakresie.

W lipcu 2018 roku otworzyłam swój własny sklep internetowy z polskimi naturalnymi kosmetykami 🙂

MÓJ SKLEP

Wpisy uzupełniające temat:

Jak wyleczyłam się naturalnie? Moja historia, załamanie nerwowe i walka z lekarzami

Jak to się stało, że założyłam własną firmę? Jak radzę sobie z zazdrością ludzi