Zdrowy styl życia

Moje ulubione aplikacje na telefon w kategorii zdrowie i fitness

W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać kilka ciekawych aplikacji na telefon, które przydadzą się osobom wybierającym zdrowy styl życia. W ostatnim czasie wyszukuje i testuje różne aplikacje na telefon w kategorii zdrowie&fitness. Poniżej przedstawię Wam tylko te, które są funkcjonalne, przejrzyste i praktyczne.

 • TRASY ROWEROWE NA MÓJ ROWER  Doskonała aplikacja dla wszystkich fanów dwóch kółek. Dzięki niej możesz planować i zapisywać swoje trasy, analizować wyniki oraz korzystać z tras rowerowych serwisu mojrower.pl. Aplikacja zapisuje drogę, prędkość i odległość, dodatkowo umożliwia udostępnianie swoich tras znajomym.

 • eFOOD  Kolejna świetna aplikacja, jest to baza wiedzy na temat substancji wchodzących w skład żywności, którą kupujesz w sklepie. Po zeskanowaniu kodu kreskowego wybranego produktu dostajesz informacje na temat składników, dodatkowo możesz skorzystać z „encyklopedii”, w której znajdziesz informacje na temat przeróżnych substancji: źródło pochodzenia, zagrożenie lub korzyści dla organizmu, dopuszczalne dzienne spożycie, a także normy prawne i kraje, w których dodatek jest zakazany.

aplikacje-efood

 • LIVE GREEN – Trzecia aplikacja, która pomoże Ci rozpoznać czy opakowanie po kremie nadaje się do recyklingu lub czy wybrana kawa pochodzi z kontrolowanych upraw. Jest to baza 170 znaków ekologicznych i informacyjnych, możesz zeskanować znak lub wybrać spośród kilku kategorii: żywność, kosmetyki, zabawki itd.

aplikacje-live-green

 • ASYSTENT ZDROWEGO ŻYWIENIA – Dzięki tej aplikacji możesz zapisywać każdego dnia to co jesz. Kalkulator oblicza Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie, cukry i tłuszcz, ponadto znajdziesz w niej porady na temat zdrowego odżywiania wraz z jadłospisami, a także dowiesz się jakie ćwiczenia będą najlepsze dla Ciebie. Co ciekawe aplikacja powstała w ramach projektu „Zachowaj równowagę”, którą współfinansowała Szwajcaria.

aplikacje-asystent-zdrowego-zywienia

 • DORADCA SMAKU – Ostatnia aplikacja zawiera setki przepisów, więc jeśli poszukujesz inspiracji kulinarnych to sprawdzi się ona idealnie. Wystarczy, że wybierzesz składniki, które masz w lodówce, a doradca smaku podpowie Ci co możesz z nich przyrządzić.

aplikacje-doradca-smaku

Wszystkie aplikacje są łatwe w obsłudze i darmowe. Pobrać je możecie w sklepie play. Mnie osobiście urzekła grafika aplikacji live green <3

Moje ulubione aplikacje na telefon w kategorii zdrowie i fitness
Oceń ten artykuł

3 komentarze

 • Reply
  Aga - E Book Book
  2 stycznia 2017 at 10:35

  Genialne! Znalazłam dwie świetne aplikacje z których na pewno będę korzystać 🙂 to doskonały sposób na utrzymanie zdrowego trybu życia.

 • Reply
  Software house
  4 maja 2017 at 17:56

  Super lista. Szczególnie mnie zainteresował ten asystent zdrowego żywienia. 🙂

 • Reply
  juli
  18 lipca 2017 at 08:23

  Ja polecam wiem co jem. Na podstawie programu Bosackiej o zdrowym żywieniu. Można zeskanować etykietę i sprawdzić co jemy lub wpisać z palca wszystkie składniki z etykiety. Uważam, że zrobili kawał dobrej robotytworząc oprogramowanie na telefon w postaci tej apki:)

 • Napisz komentarz